Naujas skrydis – patogesnė kelionė namo

Nuo šiol Vokietijoje įsikūrusiems lietuviams pasiekti gimtąjį Klaipėdos kraštą bus dar paprasčiau: dviem savaitiniais skrydžiais – trečiadienį ir sekmadienį – Palanga sujungiama su Vokietijos miestu Dortmundu.

talentai Lietuvai

Griebk vasaros stažuotę Klaipėdos rajone  – gal tai tavo bilietas į Lietuvą?

Didžiausia Baltijos šalyse moderni gamykla Gargžduose (Klaipėdos rajonas) „Mars Lietuva“ kviečia užsienyje studijavusius ir (ar) tebestudijuojančius lietuvius dalyvauti atrankoje ir gauti galimybę vasarą stažuotis būtent šioje įmonėje. Klaipėdos rajone veiklą vykdanti įmonė  siūlo neeilinę galimybę elektronikos, robotikos ir mechaninės inžinerijos studentams įtvirtinti teorines žinias didžiausioje Baltijos šalyse inovatyvioje gamykloje.

lpb

Pilietybės išsaugojimas: mitai ir realybė

„Jie nemoka mokesčių, jie netarnaus Lietuvos kariuomenėje, jie naudosis tik privilegijomis, bet pareigų vengs, emigracija tik didės“. Tokių ir panašių kaltinimų išgirsta daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie laukia gegužės 12-ąją vyksiančio Referendumo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, įgijus kitos šalies, atitinkančios europinės ar transatlantinės integracijos kriterijus, valstybės pilietybę. Transatlantinius kriterijus atitinkančios valstybės yra nusakomos NATO ir EBPO narės.

Socialinis taksi jau pradeda
 veikti ir Klaipėdos rajone

Prieš šešerius metus savo veiklą pradėjęs socialinis verslas - Socialinis taksi“ nuo kovo 8 dienos pradeda veikti ir Klaipėdos rajone. Šis socialinis verslas, teikiantis neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugas, jau turi daugiau kaip 2300 klientų. Kasdien pagal individualius negalią turinčių žmonių poreikius suplanuotais maršrutais išrieda 8 neįgaliųjų vežimėliams gabenti pritaikyti automobiliai: 4 – Vilniuje, 2 – Klaipėdoje, 1 – Kaune ir 1 – Zarasuose bei Visagine.

 

Emigrantų vaikus ugdymo įstaigos pasitinka pasiruošusios sėkmingai integracijai

2019-ieji metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais. Ypatingas dėmesys skiriamas ne tik ryšių su diaspora užsienyje palaikymui, bet ir intensyviai siekiama skatinti migravusius tautiečius grįžti atgal į Lietuvą. Daug šeimų norėtų sugrįžti, tačiau tėvai baiminasi, kad jų vaikams nepavyks integruotis į lietuvišką švietimo sistemą. Šiuo metu Klaipėdos rajone mokosi 27 iš užsienio grįžę mokiniai (nuo 2017 metų), ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko dar 13 vaikų. Visų jų integracija vyko sklandžiai.

 

banevicius

Jaunos šeimos būstus rajone gali įsigyti su finansine paskata

emigrantu foto

Tarpušvenčiu – susitikimas su emigrantais

Jau beveik 6 mėnesius Klaipėdos rajone jaunos šeimos pirmąjį būstą gali įsigyti su finansine valstybės paskata. Su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Česlovu Banevičiumi kalbamės, kaip šeimoms sekasi naudotis parama.

Gruodžio 28 dieną, tarpušvenčiu, Klaipėdos rajono savivaldybėje jau antrą kartą vyko susitikimas su emigrantais, kurie grįžo atostogoms arba jau kuria savo gyvenimą čia, Klaipėdos rajone. Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai kvietė emigrantus neformaliam pokalbiui apie jų lūkesčius ir problemas, norėta išgirsti, kaip vieniems sekasi gyventi Klaipėdos rajone grįžus iš emigracijos, ko trūksta kitiems, kad svarstytų sugrįžimą.