lektuvas

Naujas skrydis – patogesnė kelionė namo

Nuo šiol Vokietijoje įsikūrusiems lietuviams pasiekti gimtąjį Klaipėdos kraštą bus dar paprasčiau: dviem savaitiniais skrydžiais – trečiadienį ir sekmadienį – Palanga sujungiama su Vokietijos miestu Dortmundu.

Balandžio 24 d. atidarytas naujas tiesioginis taip pat buvo ilgai laukta ir labai svarbi žinia tiek turizmo, tiek verslo atstovams.

Anot asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančiosios direktorės Klaudijos Kionies, Klaipėdos regione svečiai iš Vokietijos sudaro apie 20 proc. visų užsienio turistų skaičiaus, tad Vokietija yra pagrindinė atvykstamojo turizmo rinka. Turizmo sektorius regione sukuria apie 3 proc. BVP. Praėjusiais metais, kaip ir visoje Lietuvoje, Klaipėdos regione turistų iš Vokietijos skaičius augo – skaičiuojamas padidėjimas apie 10 proc. Tiesioginis susisiekimas su vienu stipriausių regionų Vokietijoje neabejotinai atvers naujas galimybes ir tai ypač teigiamai turėtų paveikti ir jaunesnį keliaujančiųjų segmentą.

Tiesioginės jungties su Vokietija atsiradimas – visų septynių Klaipėdos regiono savivaldybių ir VĮ Lietuvos oro uostų bendro darbo rezultatas. Skrydžius vykdo aviakompanija „WizzAir“.

Skrydžių į Vokietiją reklamos finansavimui iš viso reikės 600 tūkst. eurų per 3 metus iš visų regiono savivaldybių. Klaipėdos rajono savivaldybė tam skirs 105 tūkst. eurų per 3 metus.

Asociacijos „Klaipėdos regionas“ informacija