Net 15 metų Airijoje gyvenusi ir dirbusi agluonėniškė Asta Marcinkeviča užpernai supakavo šeimos daiktus ir tvirtai nusprendė – laikas grįžti namo. Šiandien dvi dukras, devynmetę Neringą ir keturmetę Urtę, su vyru latviu auginanti moteris puoselėja Gargžduose atidarytą kavinę ir siekia įgyvendinti dar vieną svajonę – gimtuosiuose Agluonėnuose atverti kaimiško stiliaus svečių namų duris.

Daugiau skaitykite čia

 

Paragavę duonos svetur sugrįžo dėl vaikų 
ateities gimtinėje

Vokietijoje net šešerius metus buitį kūrę Viktorija ir Laimonas Jurgučiai jau gyvena džiugiomis nuotaikomis: Laimono gimtinėje Doviluose baigiami nuosavo autoserviso įrengimo darbai, pavasarį gims ir pirmasis poros mažylis. Laimės svečioje šalyje ieškoję kraštiečiai visgi nusprendė, kad ateitį reikia kurti Lietuvoje. Pora tikisi oficialiais Klaipėdos rajono gyventojais tapti jau šią vasarą.

Daugiau skaitykite čia

Airija – tik tramplynas į geresnį gyvenimą Lietuvoje

Keturiolika metų Airijoje praleidęs daupariškis Rolandas Skersys į užsienį su žmona Audra keliavo vedini noro užsidirbti. Jau daugiau kaip pusę metų jiedu – Lietuvoje. Ir nors ne viskas nuo pat pradžių klostėsi taip sklandžiai, kaip norėtųsi, Rolandas sako vėl emigruoti nežadantis: geriau būti savam čia, kad ir ne visai vertinamam, nei nuolat jaustis svetimam toli nuo tėvynės.

Daugiau skaitykite čia

Angliją į Gargždus išmainiusi emigrantė 
čia kuria savo svajonę

„Gargždai keičiasi ir gražėja, neįmanoma šito nepastebėti“, – sako į gimtąjį miestą iš Anglijos prieš pusę metų grįžusi Ieva Racevičiūtė. Angliško stiliaus kavinukę rajono centre įkūrusi kraštietė džiaugiasi, kad suruošti sūnų, nuvežti jį pas senelius ir pačiai atvykti į darbą rytais užtenka vos 15 minučių: nėra didelių transporto kamščių, viskas, ko reikia, lyg ranka pasiekiama. Tačiau svarbiausia, kad šalia – patys artimiausi žmonės.

Buvusi emigrantė 
Lietuvoje mato daugiau pliusų negu minusų

„Kol esi jaunas, gali blaškytis po pasaulį. Kai ateina laikas kurti šeimą, susilaukti vaikų, turi apsispręsti, kur įleisi šaknis“, – įsitikinusi gargždiškė Erika Vitkuvienė. Moteris pati ne vienerius metus praleido Vokietijoje, Anglijoje, turi po visą pasaulį išsibarsčiusių artimųjų ir draugų. Palyginusi kiekvieno jų ir savo istoriją sako, kad iš Lietuvos žmones veja labai paprasta priežastis – sudėtinga finansinė asmeninė situacija ir ekonominė visos Lietuvos politika.

Daugiau skaitykite čia

Su seima Agluonenu bendruomenes sventeje1

Iš Anglijos – į 
išgražėjusią tėviškę

Erika Tučaitė-Liūlė prieš porą metų grįžo į gimtuosius Agluonėnus kartu su šeima – vyru Arūnu ir dviem vaikais – ir apsigyveno už emigracijoje užsidirbtus pinigus pasistatytame name visai netoli savo tėvų namų. Įgimti gabumai ir atkaklus darbas Anglijoje jai padėjo siekti nemenkos karjeros ir sėkmingai integruotis svečioje šalyje, bet šiandien ji džiaugiasi atradusi save gimtinėje.

Daugiau skaitykite čia

Tiltas "Čikaga–Lietuva": nedidelio kaimo vardas skamba visame pasaulyje

„Viskas, kas gražu, kilnu ir šviesu, visame pasaulyje pastatyta ant savanorystės ir labdarybės pamatų“, – įsitikinęs Čikagoje gyvenantis evangelikų liuteronų „Tėviškės“ parapijos kunigas Liudas Miliauskas. Jo dėka pasaulyje skamba ne tik Lietuvos, bet nedidelio kaimo Klaipėdos rajone – Vanagų – vardas. Prie greta kelio stovinčios bažnyčios pieva kartą per metus savaitei „pražysta“ spalvotų palapinių „žiedais“: čia vyksta krikščioniška vaikų ir jaunimo stovykla, geriau žinoma „Vanagų“ vardu. Šią vasarą „Vanagai“ į stovyklą birželio mėnesį buvo nusileidę jau 22-ąjį kartą.

Daugiau skaitykite čia

Gargždiškė Viktorija laimę rado Vokietijoje

Gargžduose gimusi ir užaugusi Viktorija Lenser skaičiuoja, kad už kelerių metų kone pusę savo gyvenimo jau bus praleidusi svečioje šalyje – Vokietijoje, į kurią išvyko vos atšokusi išleistuves. Čia lietuvė atrado save – dirba mylimą darbą, sukūrė šeimą. Ji įsitikinusi, kad tiek gyvenant užsienio šalyse, tiek Lietuvoje reikia įdėti pastangų, kad pavyktų pasiekti savo tikslų: „Jei norisi nieko neveikti, nei Lietuvoje, nei kur kitur nebus gerai“.

Daugiau skaitykite čia